Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Kto stworzył Orcideo?

Kosmetyki naturalne oparte na wiedzy naukowej i miłości do przyrody. 

Jesteśmy siostrami, które postanowiły spełnić marzenie i stworzyć produkty kosmetyczne, które będą działać skutecznie zarówno na zmarszczki jak i na inne patologie skórne. Nasze historie są różne, ale łączy je chęć tworzenia kosmetyków zarówno efektywnych jak i pięknych, które będą kondensacją wiedzy naukowej przełożonej na rozwiązanie kosmetologiczne dla każdej z nas.

Dlaczego Orcideo?

Orcid – jest to baza skupiająca naukowców chcących dzielić się wynikami swoich badań; Deo – łac. Bóg; Nasza marka łączy ze sobą Naukę oraz Boskie piękno każdej z nas.  

Jakie są kosmetyki Orcideo?

Każdy nasz produkt tworzony jest z w oparciu o badania naukowe oraz liczne testy, które pozwalają zweryfikować czy kosmetyk faktycznie uzyskuje pożądane działanie. Nasze podejście zakłada, aby tworzyć produkty nowatorskie, które odpowiadają na potrzeby każdej z nas. Dlatego też, jeżeli masz pomysł na nowy produkt, którego Ci brakuje napisz do nas! Możesz również zobaczyć naszą obecną ofertę i zapewnić sobie dotyk natury w luksusowym wydaniu.

Parę słów o mnie – dr Magdalena Biesiadecka  

Marzenie o własnej firmie kosmetycznej zrodziło się w moim sercu na początku 2013 roku i w głównej mierze wynikało z tego, że miałam sporo problemów skórnych, które strasznie mnie irytowały i powodowały niską samoocenę. Szukając kosmetyków, które pomogłyby podratować moją biedną wtedy skórę, zaczęłam recepturować swoje własne mazidła.  

Początki  formulacji i badań naukowych 

Tworzenie receptur było o tyle prostsze, że ukończyłam studia biotechnologiczne, które pomogły mi zrozumieć panujące w komórce warunki i mechanizmy reakcji jakie wywołują różne substancje. Od zawsze towarzyszyła mi pasja do zgłębiania mechanizmów, przemian różnych związków chemicznych oraz tego jak dany związek działa na żywe komórki. Dzięki niej podczas studiów zdecydowałam czym chciałabym się w życiu zajmować. Sporo pracy poświęciłam badaniom dotyczącym huby białej, niepozornego grzyba pasożytniczego, którego ekstrakty metanolowe mają spore szanse w leczeniu nowotworów w tym również czerniaka. Działanie związków chemicznych zarówno pod kątem toksykologicznym jak i genotoksycznym, w najprostszy sposób można obserwować na organizmach jednokomórkowych. Jednymi z takich organizmów są drożdże piekarnicze, stanowiące przez wiele lat mojego życia model do badań doktorskich, idealną matrycę do zrozumienia procesów komórkowych, regulacji komórkowej oraz całej palety zależności pomiędzy funkcjonowaniem a prawidłowościami jakie rządzą komórką. Równolegle w moim domowym laboratorium opracowywałam swoje receptury i sprowadzałam coraz to nowe surowce, sprawdzając ich efekty na sobie. Czas prowadzenia badań na uczelni oraz moich małych postępów w domowym laboratorium przynosił mi wiele radości i sumarycznie zrodził marzenie o firmie kosmetycznej. 

Dlaczego własna marka? 

Mój stan skóry bardzo się poprawił, kiedy opracowałam i zaczęłam stosować krem różany. Powoli moja wiedza na temat mechanizmów rosła i pozwoliła m.in. dobrać taki układ konserwujący, który jest bezpieczny i nie powoduje u mnie alergii. Każdy z wielu podjętych małych kroków, skutkował wzrastającym zachwytem nauką i tym co możemy zrobić z nią praktycznie. Zaowocowało to powstaniem Orcideo.  

Inspiracje naukowe wprowadzone do kremów 

Badania nad białkami, które prowadziłam zainspirowały mnie do stworzenia produktów, które wykorzystują działanie peptydów i krótkich białek. Równocześnie, wystartowałam w programie mentoringowym „Girl go start-up! Academy”, organizowanym przez fundację Perspektywy. Dzięki ogromnej motywacji ze strony fundacji i mentorek opracowałam nowatorski krem winogronowy z heksapeptydem (więcej o projekcie można dowiedzieć się na tutaj). Produkt ten okazał się bardzo dobrym pomysłem, obecnie jest w naszej ofercie i jest ulubieńcem naszych najbardziej wymagających klientek. Wykorzystanie komórek macierzystych również miało początek w doniesieniach naukowych, czego efektem jest krem malinowy

Projekt innowacyjny i przyszłość Orcideo 

Obecnie nasze prace badawcze skupiają się na opracowaniu nowatorskich składników pochodzenia drobnoustrojowego i są początkiem przełomu w zrozumieniu relacji pomiędzy nami, a mikroorganizmami występującymi na naszej skórze. Temat wykorzystania mikroorganizmów oraz oddziaływań międzygatunkowych intryguje nie jednego naukowca. Nic więc dziwnego, że zespół Orcideo postanowił zgłębić dokładnie kwestie takiego zastosowania mikroorganizmów w kosmetologii. Ze względu na to, rozpoczęliśmy wspólny projekt, który realizujemy w ramach platform startowych.  Liczymy, że uda nam się zmienić podejście do zagadnienia różnych chorób skórnych a przede wszystkim pomóc osobom, które cierpią na łuszczycę i atopowe zapalenie skóry (AZS).

Niezawodne wsparcie – Iwona

Wszystko się zaczęło od pomysłu Magdy, który bardzo mnie zafascynował i dlatego postanowiłam wspierać (prywatnie siostrę a w firmie wspólniczkę) w rozwoju, myśleć o firmie ale i o badaniach nad nowymi produktami. Poza Orcideo jestem studentką Chemii Medycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie prowadzę badania w zakresie poszukiwania związków o działaniach przeciwnowotworowych i ich testowania w warunkach in vitro mając nadzieję, że mój wkład pracy w naukowym świecie przyniesie dobroczynny skutek dla pacjentów.

Innowacja w życiu 

Projekt mikrobiologiczny, który prowadzimy w ramach platform startowych jest dla mnie niezwykle fascynujący, ale również pokrywa się z moim doświadczeniem w branży life science, dzięki czemu rozwijam swoje laboratoryjne umiejętności. Orcideo jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale i spełnieniem marzeń o przełożeniu wiedzy, którą zdobywamy w nauce na rozwiązania praktyczne dające codzienną radość każdemu i każdej z nas.  

Każda z nas może tworzyć Orcideo 

Ponieważ Orcideo jest marką z miłości do nauki, przyrody i człowieka również i Ty możesz przyłączyć się do tworzenia nowych produktów oraz wspierania naszej marki. Jeżeli marzysz o kosmetyku którego nie ma, napisz do nas a jeśli Twoje problemy skórne są bardzo poważne i chcesz nam dać informacje, co dla Ciebie jest najważniejsze w produktach zapraszamy do kontaktu. 

Orcideo marka z miłości do nauki, przyrody i człowieka !